معرفی کامل نرم افزار زیبراش

نرم افزار زیبراش (Zbrush)

نرم افزار زیبراش جهت مجسمه سازی دیجیتالی استفاده می گردد و در بسیاری از موارد جایگزین مدل سازی سنتی گشته است، گرافیک کامپیوتری، صنعتی با نرخ رشد باور نکردنی است و تنها راه برای رسیدن و یا حفظ موفقیت همراه شدن با رشد است در طی چند سال آینده عدم دانش کافی و تسلط به نرم افزار zbrush کار را بسیار دشوار خواهد کرد.
نرم افزار زیبراش ابزاری پیشرفته جهت استفاده هنرمندان دیجیتالی است این برنامه امکان ایجاد میلیون ها چندضلعی را برای کاربر فراهم می کند و بدون محدودیت اجازه می دهد تا در روشی غیر خطی و بدون حالت تخیل خود را ایجاد کنید و نهایتاً با اضافه نمودن نور و اثرات جوی ارائه ای واقع گرایانه داشته باشید.
در نرم افزار زیبراش از هر سطح و جسمی می توان یک مدل سه بعدی ساخت، این برنامه کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم ولی یکی از مهمترین مزایای آن ایجاد مدل با وضوح بالاست که برای استفاده در فیلم ها، بازی ها و ساخت انیمیشن استفاده می شود.

با زیبراش چه کار هایی می توان انجام داد ؟

به نرم افزار زیبراش می توان به عنوان یکی از پرکاربردترین برنامه ها اشاره نمود، که در شخصیت سازی های فوق العاده واقع گرایانه و جلوه های ویژه و فراتر از آن در صنعت طلا و جواهر محبوبیت دارد.
هنرمندانی که در نرم افزار زیبراش مدل سه بعدی ایجاد می کنند از ۴ مرحله مهم عبور خواهند کرد :

1 . طراحی و خلق ایده
2 . اسکن سه بعدی
3 . مدل سازی سه بعدی
4 . رندرینگ

کاربرد زیبراش در صنایع مختلف

وقتی حرف از نرم افزارهای سه بعدی می شود در ذهن هر کدام از ما کاربری به خصوصی نقش می بندد زیبراش نیز در زمینه های شخصیت سازی مجسمه سازی و طراحی طلا و جواهر معرفی گشته است حال آنکه کاربردهای بسیاری دارد و در صنایع مختلفی وارد شده است برخی از کاربرد های این نرم افزار قدرتمند را به اختصار نام می بریم :
صنعت جواهر

زیبراش در طراحی و تولید جواهر

طلا و جواهرات قرن ها به عنوان زینت و نماد در اقوام مختلف مورد استفاده قرار گرفت، و همواره توسط هنرمندانی چیره دست طراحی می گشت اما امروز تبدیل به صنعت شده است از این رو هنرمندان نیاز دارند تا خلاقیت و ابتکار بیشتری در کارهایشان به نمایش گذارند. نرم افزار زیبراش در کنار مهارت جواهرسازی کمک می کند تا جواهر ساز ایده های خود را تبدیل به واقعیت نماید.

صنعت تبلیغات

زیبراش در تبلیغات

همواره تولیدکنندگان محصولات و برترین برند های دنیا سعی دارند تا از طریق روش های جذاب محصولات خود را عرضه کنند و مخاطبین خود را از آخرین و جدیدترین دستاوردهای خود با خبر نمایند در صنعت تبلیغات، تسلط بر نرم افزار های سه بعدی سازی مانند نرم افزار زیبراش و تری دی مکس نقش تعیین کننده ای در خروجی ارائه محصول دارند.

صنعت بازی سازی

زیبراش در بازی سازی

جدای از تفکر و ایده ای که در پشت یک بازی وجود دارد طراحی شخصیت ها و رئال بودنشان بازی را جذاب تر می کند و قطعاً حس خوبی به کاربر القا می نماید به همین دلیل کمپانی های بزرگ بازی سازی همواره سعی دارند تا بهترین کیفیت را عرضه کنند نرم افزار زیبراش با در برداشتن صد ها ابزار در خود توانسته جایگاه مهمی در بازی سازی پیدا کند اگر علاقه مند به ساخت شخصیت هستید بهترین پیشنهاد ما زیبراش است.

صنعت سینما

زیبراش در سینما

بارها در داستان یک فیلم اکشن، حادثه ای، تراژدی و درام غرق شده ایم و محو صحنه های زیبا به وجد آمدیم. سینما دنیایی نامحدود از تکنیک ها و مهارت ها در ساخت یک فیلم است، در روند تولید از بسیاری از نرم افزارها استفاده می گردد. از زمان ورود زیبراش به صنعت سینما شاهد تولد شخصیت های فانتزی بسیاری شده ایم که همگی از برکت وجود این برنامه است.

صنعت علوم

زیبراش در علوم

محققان همیشه در تلاشند گره از کار بشر باز نمایند. ساعت ها در آزمایشگاه، دنیای موجوداتی را رصد می کنند که با چشم غیر مسلح قابل شناسایی نیستند. شانه به شانه محققان، متخصصین با تسلط به نرم افزار زیبراش توانسته اند این فضا و موجودات را شبیه سازی نمایند.

صنعت پزشکی

زیبراش در پزشکی

نرم افزار زیبراش در علم پزشکی به مدلسازی تمام قسمت های بدن می پردازد و راه را در بسیاری از شرایط دشوار برای پزشکان هموار ساخته است.

صنعت چوب و ساخت مبلمان

زیبراش در صنایع چوب و ساخت مبلمان

بر خلاف گذشته که از مبلمان به عنوان یک ابزار ضروری استفاده نمی شده امروزه از این ابزار محبوب برای طراحی فضاهای داخلی، اداری جهت رفع خستگی و … بسیار استفاده می کنند. مبلمان یکی از المان های پرکاربرد است که به سبک های مختلف ساخته می شود. صنعت و تکنولوژی حتی در ساخت مبلمان نیز وارد شده است. سازندگان با استفاده از نرم افزار زیبراش طرح مبلمان را مدلسازی می نمایند و سپس در مسیر تولید قرار می گیرد.

صنعت منبت و مقرنس کاری

زیبراش در منبت و مقرنس کاری

منبت و مقرنس کاری هنری است که در ایران علاقه مندان بسیاری دارد، در تمامی صنایع به خصوص این دسته نرم افزار زیبراش به خوبی از عهده کار بر آمده و هنرمند با ظرافت استادانه ای می تواند هنر خود را در یک نرم افزار دیجیتالی خلق نماید.

صنعت CNC ، تراشکاری ، برشکاری و قالب ریزی

زیبراش در CNC ، تراشکاری ، برشکاری و قالب ریزی

نرم افزار زیبراش علاوه بر اینکه کاربرد سه بعدی دارد به خوبی می تواند، با جزئیات ترین اشیاء را مدلسازی نماید. در تراشکاری و قالب ریزی با بهره گیری از زیبراش خطا را به صفر رسانده اند.

جراحی زیبایی و پلاستیک

زیبراش در جراحی زیبایی و پلاستیک

جراحی پلاستیک در جهان در زمینه زیبایی و ترمیم طرفداران بسیاری دارد و اکثر بیماران می خواهند قبل از دست به تیغ بردن جراح از نتیجه کار با خبر گردند، اسکن سه بعدی و نرم افزار زیبراش در کنار هم به کمک جراحان آمد تا حد زیادی از نگرانی های بیماران بکاهد.

طراحی محصول

زیبراش در طراحی محصول

در صنایع گوناگون مانند تولید کیف و کفش، مواد خوراکی، قطعات صنعتی و …. طراحان می توانند از نرم افزار زیبراش در مراحل تولید استفاده نمایند تا روند ساخت یک محصول سرعت بگیرد.

طراحی مد و لباس

زیبراش در طراحی مد و لباس

مد و لباس از محبوبترین تفریحات بشر است، لباس تبدیل به کالایی سودآور شده است به همین خاطر تولیدکنندگان مدام در تلاشند تا از یکدیگر پیشی بگیرند که قطعاً برند و کمپانی برنده است که از سرعت و دقت بالاتری در پروسه تولید برخوردار باشد.

کارتون و انیمیشن

زیبراش در کارتون و انیمیشن

دنیای طراحی شخصیت و انیمیشن بسیار وسیع است و در این میان نرم افزار زیبراش به خوبی در ساخت کاراکتر های جذاب کمک حال طراحان بوده است مصلاً هر چه قدر یک شخصیت، طراحی و ساخت مدل قویتری داشته باشد نتیجه نهایی زیباتر خواهد شد.

صنایع سنگ

زیبراش در صنایع سنگ

از سنگ بیشتر در صنایع ساختمانی و جهت تزئین فضای داخلی و نما استفاده می گردد برای ساخت و برش طرح های پیچیده بر روی سنگ قبل از تراشکاری در داخل نرم افزار طرح را ایجاد می کنند و از نرم افزار زیبراش خروجی می گیرند و به دستگاه برش منتقل می کنند.

طراحی ربات

زیبراش در طراحی ربات

ربات ها ماشین های همه کاره ای هستند که نرم افزار زیبراش در فرآیند تولیدشان و در مرحله طراحی توانسته است در وقت صرفه جویی کند و درآخر با وجود سرعت بخشیدن به کار نتیجه ای دقیق و بی عیبی دریافت کنند.

طراحی پزشکی

زیبراش در طراحی پزشکی

از نرم افزار زیبراش جهت ساخت قطعات ترمیمی بدن انسان استفاده می کنند، در واقع از اعضاء الگو برداری کرده در زیبراش با جزئیات مدلسازی نموده و برای ساخت، الگوی ایجاد شده را در اختیار مهندسین پزشکی قرار می دهند.

معماری

زیبراش در معماری

شاید با خود فکر کنید جهت مدلسازی بناهای معماری تا زمانی که نرم افزاری مانند تری دی مکس وجود دارد چرا باید از نرم زیبراش استفاده کنیم! زیبراش قادر است جزئیات را به زیبایی مدلسازی نماید، در برخی از پروژه ها زیبراش به عنوان تکمیل کننده فرآیند مدلسازی در کنار تری دی مکس به کمک کاربران می آید.

فتوگرامتری

زیبراش در فتوگرامتری

آنچه بر اثر پدیده فتوگرامتری و و عکاسی صدها دوربین در یک فضا بدست می آید نیازمند اصلاح خواهد بود در این میان قدرت زیبراش در ترمیم و ایجاد ریزه کاری در مدل ها گشاینده کار متخصصان بوده است.

نقش برجسته

زیبراش در نقش برجسته

این هنر زیر مجموعه مجسمه سازی است و معمولاً از همان المان ها استفاده می گردد، نرم افزار زیبراش در حجاری و نقش برجسته بی نقص عمل می کند و نهایتاً بیننده را مبهوت می سازد.

مرمت

زیبراش در مرمت

قرن ها بناها و تندیس هایی در ملل و اقوام مختلف ساخته شد مردم با آنها زندگی کردند و نسل به نسل فرهنگ هر منطقه را منتقل نمود ند، امروز برای حفظ تاریخ نیاز به مرمت داریم. از آنجا که بناها و آثار تاریخی گرانبها و با ارزش هستند کارشناسان مرمت با ید با نهایت دقت برداشت و ترمیم را انجام دهند از این رو شبیه سازی سه بعدی در نرم افزار زیبراش بسیار ضروری است.

نقاشی

زیبراش در نقاشی

زیبراش نرم افزاری سه بعدی است در حالی که نقاش می تواند با دست گرفتن قلم نوری هنر خود را به شکل دیجیتالی در نرم افزار نمایان کند.

کاشی و سرامیک

زیبراش در کاشی و سرامیک

طراحی دقیق پیش از تولید در صنعت کاشی و سرامیک بسیار با اهمیت است و به تولیدکنندگان کمک می کند تا ایجاد ضایعات را در تولید کاهش دهند، بهره گیری از نرم افزار زیبراش به شدت می تواند برای تولیدکنندگان این صنعت سود آور باشد.

طراحی اتومبیل و وسایل نقلیه

زیبراش در طراحی اتومبیل و وسایل نقلیه

صنعت اتومبیل در تمام جهان به عنوان یکی از پرقدرت ترین صنایع به حساب می آید و عموماً دولت ها سرمایه گذاری های کلانی در این بخش انجام می دهند، این صنعت نیز مانند دیگر صنایع از نرم افزار زیبراش، در تولید ربات های کارخانجات اتومبیل تا طراحی بدنه و جزئیات موتور و… بهره مند گشته است.

چند دلیل وجود دارد که چرا شما باید در اسرع وقت شروع به یادگیری نرم افزار پر قدرت زیبراش نمایید :

1. داشتن سرعت بی سابقه

در صنعت و بازی نرم افزار زیبراش جزء آن دسته از برنامه هایی است که به کمک بسیاری از صنایع و رشته ها آمده است، با کمک زیبراش مدل هایی که در ده دقیقه در زیبراش ساخته می شوند در مدلسازی سنتی حداقل یک ساعت زمان لازم دارد تا به نتیجه مطلوب برسد.
ابزارهای موجود در این نرم افزار مانند Transpose ZBrush و Move Brush به هنرمند اجازه می دهد تا در کمترین زمان بتواند به یک مش و سطح آن فرم دهد. شاید با خود فکر کنید که نرم افزار مایا نیز همین کار را می کند در حالی که در محیط مایا برای رسیدن به پوسته مش نیاز به صرف زمان بیشتری دارید.
آیا می خواهید یک مدل را در zbrush ایجاد کنید ؟ با ابزار Transpose ZBrush در بیست دقیقه این فرآِیند امکان پذیر است.

2. نرم افزار zbrush به مدلسازان اجازه می دهد که طراح باشند

پنج سال پیش اگر شما به عنوان یک مدلساز در صنعت گرافیک کار می کردید به این معنا بود که شما شخصیت ها و بازی ها را در برنامه ای دیگری مدلسازی می کردید و خود اختصاصاً به طراحی آن کاراکتر نمی پرداختید. اما امروز نرم افزار زیبراش به شما این امکان را می دهد همزمان به طراحی و مدلسازی بپردازید.

3. DynaMesh آزادی بی سابقه

این ابزار آزادی بی سابقه ای را در اختیارتان قرار می دهد و به شما اجازه می دهد تا حجم را فشرده و یا بکشید، و یا در هنگام ایجاد مش پایه به قطعات هندسی خود اضافه یا کم کنید.

4. زیبراش برای آینده است

این نرم افزار با توجه به قدرت تیمی که در پشت آن است و ورژن های ارائه شده نشان داده است که با سرعت در حال توسعه است و به خوبی می تواند به هنرمندان جهت عرضه خلاقیت کمک کند.

تفاوت نرم افزار زیبراش با دیگر نرم افزار های سه بعدی

زیبراش و مادباکس

هر دو این نرم افزار ها عملکرد سه بعدی دارند و از طرف دو کمپانی قدرتمند ارائه می گردد، اما ممکن است در لحظه شروع یادگیری نتوانید یکی از این نرم افزار ها را انتخاب کنید ما در این بخش مزایا و معایب هر دو نرم افزار را بیان می کنیم .

مادباکس Mudbox

 • ماد باکس توسط اتودسک ارائه گردیده از این رو با نرم افزار های دیگری مانند تری دی مکس در تعامل بیشتری می باشد.
 • نرم افزار مادباکس در فضای سه بعدی از امکانات محدودتری نسبت به زیبراش برخوردار است.
 • روند خلق مش در مادباکس به مراتب ضعیفتر از نرم افزار زیبراش است و هنرمند دارای محدودیت است.
 • در نرم افزار مادباکس پارامتر های کمتری نسبت به زیبراش برای کنترل قلمو ها قرار گرفته است همین امر باعث ایجاد محدودیت گشته .

زیبراش Zbrush

 • کمپانی سازنده این نرم افزار به روز رسانی های مکرری از این برنامه ارائه می دهد.
 • زیبراش شما را محدود نمی کند و هنرمند را قادر می سازد تا خلاقیت بی حد و حصر خود را در فضای سه بعدی آزاد نماید .
 • تمام ابزار های مجسمه سازی و براش های طبیعی در این نرم افزار فراهم شده است .
 • نرم افزار زیبراش امکان طراحی در فضای دو بعدی و سه بعدی را به طور همزمان به کاربر خواهد داد.
 • این نرم افزار در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و توانسته است نیاز اصناف گوناگون را برطرف نماید.
 • اگر هنرمند بخواهد در زیبراش یک مش را خلق کند، از سادگی و وجود ابزار های گوناگون که جهت ایجاد تغییرات پیشنهاد می گردد بسیار لذت می برد. که مهمترین بخش جهت ایجاد مش Zsphere است که کمک می کند تا بدون هیچ مقدمه ای با سرعت شخصیت مدل خود را خلق کنید.
 • حجاری و مجسمه سازی بدون ابزار های تخصصی اش ناقی است این در حالی است که بسیاری از این ابزار ها در زیبراش پیش بینی و تعبیه گشته است. غیر از این کنترل هنرمند در زمان استفاده بر روی براش ها فوق العاده است.

ارزیابی عملکرد نرم افزار زیبراش در آینده

نرم افزار زیبراش از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ توسعه یافت و توسط  Pixologic به عنوان نرم افزار سه بعدی سازی به بازار ارائه گردید، این نرم افزار در طی سال های گذشته بارها بازنگری شده است و در پی پاسخ به انتظارات کاربران نسخه های پیشرفته عرضه می گردد.
ویژگی های جدید ورژن زیبراش 2018

در هر نسخه جدید بخش هایی از نرم افزار بهبود می یابد :

1. رابط کاربری (UI نرم افزار )

نسخه های جدید نرم افزار زیبراش دارای انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سابق است و کاربران، رابط کاربری با ظرافت و زرق و برق بیشتری را تجربه می کنند، نرم افزار زیبراش کنترلگرهای گسترده و دقیقی جهت تغییر رابط کاربری (Interface ) ارائه می دهد.

2. ابزار های ۳D

با ارائه ابزار های سه بعدی کاربر را از محدودیت های فضای دو بعدی خارج نموده است. هم اکنون و در نسخه های اخیر نرم افزار زیبراش کاربران می توانند از براش های سه بعدی بسیاری بهره مند شوند و حتی تعدادی ابزار اضافه نمایند. در نسخه فعلی به راحتی کاربر قادر است تا حجم را در فضای سه بعدی در هر جهتی بچرخاند.

3. به روز رسانی ابزار Palettes

در به روز رسانی این ابزار سه بخش وابسته به آن تغییر کرده است که شامل :

3-1. Subtool

در این ابزار کمبود هایی وجود داشته که در نسخه های جدید برطرف گردید.

3-2. ۳D layer

این ابزار می تواند مش های تغییر شکل یافته و مجسمه سازی سه بعدی را در لایه های متفاوت بدون در نظر گرفتن عملکرد گروه های مختلف ذخیره نماید، پیش بینی می گردد در آینده و در نسخه های جدید امکان ذخیره رنگ ، طرح و بافت ،احجام سه بعدی افزایش یابد و کنترل کننده های بیشتری در نرم افزار زیبراش در این بخش قرار گیرد.

3-3. HD Geometry

با بهره گیری از این دستور عملکرد هندسی و و یژگی های دیجیتالی نرم افزار افزایش داده شده است از این رو نرم افزار می قادر است میلیارد ها چند ضلعی را پشتیبانی کند.

4. Painting

این بخش عمدتاً شامل دو قسمت است :

4-1. PolyPainting

PolyPainting تابع رنگی هر ورتکس است ، و کاربران می توانند از پیش فرض بافت در نقاشی استفاده کنند. در نسخه جدید در حین خلق حجم سه بعدی بافت می تواند به طور مستقیم بر روی حجم اعمال گردد.

4-2. ZApplink plugins

این پلاگین به عنوان متصل کننده نرم افزار زیبراش به نرم افزار های گرافیکی است تا کاربر به راحتی بافت و رنگ طراحی شده را به مدل ساخته شده در زیبراش نسبت دهد.

یکی از ابزار های نرم افزار زیبراش را بشناسید :

در این مقاله به دنبال شرح مقدماتی از عملکرد نرم افزار zbrush هستیم همانطور که می دانید zbrush دارای یک بوم رسم و یا صفحه ترسیم یا همان canvas می باشد که به دو حالت سه بعدی و یا دو بعدی قابل استفاده است.
ترسیمات دو بعدی بر روی بوم رسم یا همان canvas عمل می کند و ترسیم سه بعدی بر روی اشیا ی سه بعدی عمل می نماید این حالت ها(یعنی فرم سه بعدی و یا دو بعدی) برای اجرای انواع پروژه یکدیگر را تکمیل می کنند و می توانند با یکدیگر همکاری نیز نمایند اما کاملا متمایز از هم هستند. علاوه بر این، هر حالت می تواند یک زیر حالت ترسیمی مکمل نیز داشته باشد. برای کنترل بهتر و سویچ بین این دو مدل ترسیمی می توان از ابزار های بالای منطقه بوم (canvas) استفاده نمود این دکمه ها را همچنین می توان در پالت Transform نیز پیدا کرد.
این که مد ترسیمی سه بعدی (۳d) و یا حالت ترسیمی دو بعدی (۲d) فعال باشد وابسته به این است که آیا دکمه ۳D Edit فعال است یا خیر . زمانی که این گزینه فعال می گردد Zbrush روی حالت modeling سه بعدی قرار خواهد داشت و اگر این گزینه غیر فعال شود به حالت تصویر گری دو بعدی تغییر ماهیت پیدا می نماید.

[wp-review id=”162228″]

38 نظر در “زیبراش چیست ؟

 1. رسول گفت:

  یک سوالی دارم آیا کاراکتر ساخته شده دررزیبراش در نرم افزار یونیتی وارد می شود یا نه چجوری اینکار را انجام داده چون پسوند زیبرایش فرق میگند

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 4. مهدی گفت:

  سلام دوره هاتون رو کجا اطلاع رسانی میکنید؟؟

  1. مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران گفت:

   با سلام و احترام
   در حال حاضر دوره زیبراش به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و می توانید با تماس با آموزش از طریق شماره 02144618501 اطلاعات دوره را دریافت کنید
   موفق باشید
   مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 6. ♦PARYA♦ گفت:

  سلام،خیلی برنامه خوب و جالبیه.میخواستم بدونم این نرم نیاز به سیستم قوی داره؟چون میخوام با کامپیوتر ازش استفاده کنم.

  1. مشاور آموزشی گفت:

   با سلام و احترام
   برای کار با این نرم افزار، سیستم نسبتاً قوی ای باید داشته داشتید بعلاوه اینکه نیازمند تبلت و قلم نوری نیز هستید .
   موفق باشید
   مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 7. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر آیا این نرم افزار نیاز به سیستم قوی داره یا رو لپ تاپ من میتونم استفاده کنم ؟

  1. مشاور آموزشی گفت:

   با سلام و احترام
   برای 10 جلسه اول و کار کردن با ابزار ها می تونید از لپ تاپ استفاده کنید ولی در صورتی که بخواهید به صورت حرفه ای فعالیت کنید و وارد فاز پروژه شوید نیاز به تبلت و قلم نوری خواهید داشت.

 8. all گفت:

  ببخشید تفاوت زیبراش و راینو چیه؟

  1. مشاور آموزشی گفت:

   با سلام و احترام
   هر دو این نرم افزار ها توانایی سه بعدی سازی احجام را دارند و جزء برنامه هایی قدرتمند در زمینه سه بعدی سازی به حساب می آیند، اما در نرم افزار راینو به جهت وجود ابزار های Nurbs مادلینگ، کاربر قادر است تا سطوح نرم را به راحتی خلق نماید و در زمینه معماری، طراحی اتومبیل و ساخت جواهر بسیار پر کاربرد است. در مقابل نرم افزار زیبراش قلمی در دست طراحان صنعتی، جواهر و استادان و هنرجویان مجسمه سازی و … می باشد که شرایط طراحی فیزیکی تماماً به صورت دیجیتالی برای ایشان فراهم شده است.
   و راینو نرم افزار مدلسازی احجام صنعتی است در حالی که زیبراش نرم افزاری است که در زمینه پیکر تراشی ارائه گشته است.
   موفق باشید
   مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

 9. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 10. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 11. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 12. HølyWood گفت:

  سلام ، نرم افزار جالبیه
  من با artcam و دستگاه cnc کار میکنم
  این نرم افزار میتونه جایگزین بهتری باشه برام ?
  ا

  1. مرکز ملی کامپیوتر و گرافیک ایران گفت:

   با سلام و احترام
   شما در این نرم افزار میتونید هر مدل سه بعدی پیچیده ای را مدل سازی نمایید و سپس با دستگاه cnc خروجی بگیرید
   موفق و سربلند باشید

 13. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 14. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 15. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 16. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 17. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 18. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 19. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 20. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 21. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 22. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 23. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 24. مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 25. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 26. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 27. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 28. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 29. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 30. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 31. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 32. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 33. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

پاسخی بگذارید