دوره جامع نرم افزار افترافکت و موشن گرافیک

تمام آنچه نیاز دارید تا بهترین باشید
احتمالا از پس صد ها بلکه هزاران صفحه و جستجوی کلمات مرتبط به نرم افزار افتر افکت و با هدایت شاید گوگل، این صفحه را پیدا نموده اید. بنا داریم بر خلاف ما بقی وب سایت های فارسی زبان که به هیچ عنوان اطلاعات ارزنده ای در اختیار مخاطب قرار نمی دهند؛ این بار این بدعت سیاه را از بین ببریم و در ادامه ی این صفحه تمامی پرسش های احتمالی و نقاط مبهم موجود در ذهن شما که باعث انجام این جستجو بود را مرتفع کنیم.

امید است در این راه و در پیشگاه شما هموطن عزیزتر از جان سربلند گردیم. تنها از شما یک تقاضا داریم اندکی حوصله کنید و با صرف زمان بیست دقیقه ای و مطالعه ی مضامین این صفحه و مشاهده ی ویدیو های موجود، به آنچه در جستجویش هستید دست یابید.

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد، به دنبال یادگیری افترافکت هستید تا بتوانید به شغلی مناسب دست یابید، اما به درستی با ابعاد مختلف نرم افزار و پتانسیل های شغلی که از طریق این برنامه خلق می شود، آشنا نیستید. شاید هم فقط به دنبال یادگیری نرم افزار بر حسب علاقه ی شخصی باشید و یا در جهت افزودن بر اطلاعات خود اقدام به جستجو پیرامون نرم افزار افترافکت نموده اید. در اینجا قصد داریم تا شما را با این نرم افزار جذاب و قدرتمند آشنا نماییم. همچنین مفصلاًپیرامون راه های کسب درآمد به کمک افترافکت صحبت خواهیم کرد.
موشن گرافیک
اولین و مهمترین کاربرد افتر افکت  خلق تصاویر متحرک (موشن گرافیک) است. امروزه امکان ایجاد هر نوع گرافیک، به دلخواه هنرمندان وجود دارد. این امکان با پیشرفت فناوری و در دسترس قرار گرفتن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در اختیار کاربران قرار گرفته است تا پیام خود صریح تر و زیبا تر به مخاطب انتقال دهند.
موشن گرافیک در لغت به معنای گرافیک متحرک میباشد. افترافکت این قابلیت را داراست  تا با استفاده از آن بتوان هر نوع عنصر گرافیکی دو بعدی و سه بعدی را متحرک نماید. جهت توصیف بهتر میتوان گفت که موشن گرافیک دانشی است که تصاویر ثابت و متحرک را با یکدیگر ادغام می نماید و همچنین تصاویر ثابت را به حرکت وا می دارد.
همانطور که می دانید با کنار هم چیده شدن چندین تصویر ثابت در کنار یکدیگر، چشم، دیگر توانایی تشخیص تصویر ثابت را ندارد و آن را متحرک می انگارد. بنابراین اگر چندین تصویر ثابت از روند یک حرکت در کنار یکدیگر قرار گیرند تصویری متحرک خلق خواهد شد. حال فرقی نمیکند که این تصاویر ثابت، واقعی باشند و یا گرافیک خیالی که توسط ذهن خلاق هنرمندان پدید آمده باشد.
در گذشته با نبود امکانات کامپیوتری انیمیشن ها به صورت دستی و بر روی کاغذ خلق می شدند. در حال حاضر با وجود داشتن امکانات بسیار در زمینه دیجیتالی و پدید آمدن نرم افزار های بسیار کاربردی همچون افتر افکت، این فرصت برای هنرمندان وجود دارد که با سهولت بیشتر تصاویر ثابت و یا متحرک ایجاد کنند و همچنین بتوانند پروژه هایی بسیار پیچیده تری نسبت گذشته انجام دهند.
همانطور که تا بدین جا متوجه شده اید، موشن گرافیک گونه ای از انیمیشن است. تفاوت آن با دیگر انواع انیمیشن در نمادین بودن آن است. بسیاری از نقاشان و هنرمندان برای بیان دیدگاه و اندیشه ی خود اثری را خلق میکردند. نقاشی های خلق شده به صورت کاملا سمبولیک و با استفاده از الگو های گرافیکی انتزاعی خلق می شد. پیام هنرمند نه به صورت مستقیم بلکه کاملا غیر مستقیم به مخاطب انتقال پیدا میکرد. موشن گرافیک هم، متحرک شده ی همین نوع آثار است. موشن گرافیست با خلق الگو های گرافیکی و با به حرکت دراوردن آن ها سعی دارد تا مضمون مورد نظر خویش را به مخاطب انتقال دهد. John Whitney اولین کسی است که کلمه موشن گرافیک را وارد هنر کرد و مقصود او از موشن گرافیک پدیده ای است که تا بدین جا توضیح داده شد.
امروزه معنای موشن گرافیک فقط محدود به انتزاع نمی شود و به طور کلی به هر گرافیک متحرکی نام موشن گرافیک الحاق می شود. از موشن گرافیک استفاده های گوناگون و بسیار زیادی می شود. یکی از مهمترین کاربرد های موشن گرافیک، استفاده از آن در تیزر های تبلیغاتی است که جلوتر به طور مفصل پیرامون آن بحث خواهد شد.

موشن گرافیک، به یکی از پدیده های بسیار محبوب میان هنرمندان تبدیل شده است. همانطور که می دانید برای تولید تصویر، به امکانات گوناگونی مانند دوربین، ادوات صدا و نورپردازی و… نیاز است. دلیل محبوبیت افترافکت و موشن گرافیک هم دقیقا همین مساله است. با استفاده از موشن گرافیک می توان با کمترین هزینه و بدون نیاز به ادوات مختلف اثر مورد نظر را تولید کرد.

افتر افکت نرم افزاری است که در زمینه ی گرافیک متحرک پیشگام است و این امکان را به هنرمندان می دهد تا با استفاده از ابزار های بی بدیل موجود در نرم افزار، هر نوع اثری را به وجود آورند. امروزه هر هنرمندی تنها با داشتن یک رایانه ی شخصی میتواند موشن گرافیک خلق کند. موشن گرافیک کاربرد های بسیار زیادی دارد. در کشور ما وجود موشن گرافیست های حرفه ای بسیار ضروری است و کمبود آن در عرصه های گوناگون احساس میشود.

موشن گرافیک در تبلیغات

همانطور که پیش از این هم توضیح داده شد، یکی از مهمترین و پولساز ترین عرصه های حضور موشن گرافیک، عرصه تبلیغات است. بدون وجود افترافکت ساخت تیزر تبلیغاتی بسیار سخت و پر هزینه خواهد بود و به ابزار و ادوات گوناگونی مانند دوربین و نور و صدا و … نیاز است. افترافکت این امکان بی بدیل را به وجود آورده که می توان با استفاده از آن با کمترین هزینه تیزر ساخت. به همین دلیل امروزه موشن گرافیست عضوی جدا ناشدنی از پدیده تبلیغات است. موشن گرافیست عنصری بسیار مهم در تبلیغات است و پتانسیل بسیار خوبی برای کار در این زمینه وجود دارد.

تیزر تبلیغاتی میتواند برای تلوزیون و صدا و سیما تولید شود و یا برای فضای سایبری و اینترنتی باشد. یکی از بهترین بستر های تبلیغات، شبکه های مختلف تلوزیونی است. قطعا تا به امروز میلیون ها تیزر تبلیغاتی از طریق تلوزیون پخش شده است. زین پس نیز به همین شکل نیاز به تیزر تبلیغاتی وجود دارد. نیاز به تبلیغات روز به روز افزایش خواهد یافت و به همین نسبت نیاز به موشن گرافیست نیز چندین برابر خواهد شد.

ساخت موشن گرافیک و تیزر های تبلیغاتی یکی از مشاغلی است که هنرمند می تواند به راحتی با رایانه شخصی خود در هر محل و هر ساعتی از شبانه روز انجام دهد. به همین دلیل می تواند به عنوان شغل دوم نیز در نظر گرفته شود. این عرصه هیچگاه اشباع نخواهد شد و موشن گرافیست ها از طریق ساخت تیزر های تبلیغاتی درآمد بسیار خوبی کسب می کنند.

افترافکت

و کاربرد های آن در تلویزیون

یکی از مهمترین و عمومی ترین بسترهای افترافکت، تلوزیون است. شبکه های تلوزیونی مختلف، روزانه به ده ها تیزر و کلیپ با موضوعات مختلف نیاز دارند. تیتراژ های برنامه های تلوزیونی، میان برنامه ها، زیرنویس های مختلف، کلیپ های گوناگون و … همه و همه با افتر افکت ساخته می شوند.
1.
2.

تیزر و تبلیغات تلوزیونی

3.

میان برنامه ( وله )

4.

زیرنویس ( Caption )

تیتراژ

سه دیدگاه درباره ی تیتراژ وجود دارد. بسیاری معتقدند که تیتراژ فقط شناسنامه ی فیلم و یا برنامه تلوزیونی است. بسیاری دیگر میگویند که تیتراژ فرصتی است تا مخاطب خود را محیای دیدن برنامه و یا فیلم کند ودر حقیقت تیتراژ را زنگ شروع میدانند. گروه دیگری نیز وجود دارند که تیتراژ را فرصتی برای فضا سازی ذهن مخاطب و جذب او تلقی می کنند. این سه دیدگاه طی مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت تفکر در هنرمندان به وجود آمد. درگذشته تیتراژ فقط شناسنامه ی اثر بوده است وهیچ ماهیت دیگری نداشته است. در آن زمان هنرمندان معتقد بودند که اثر تولید شده توسط آنان، مانند هر اثر دیگری نیازمند شناسنامه ای است. امروزه تفکر هنرمندان به جایی رسیده است که دیگر تیتراژ را فقط شناسنامه ی اثر نمیدانند و آن را فرصتی میپندارند تا پیام خود را به بهترین شکل به مخاطب انتقال دهند. در واقع با گذشت زمان تیتراژ تبدیل به فرمی نمایشی و وسیله ی انتقال پیام به مخاطب شده است. البته در بسیاری از موارد از تیتراژ فقط به عنوان شناسنامه ی اثر بهره گرفته می شود و نیازی به تبدیل آن به فرم نمایشی احساس نمیشود.
افترافکت نرم افزاری بسیار منعطف در این زمینه است. هنرمندان با استفاده از افتر افکت می توانند تیتراژ را هرطوری که نیاز دارند تولید کنند. چه تیتراژ بسیار ساده باشد و فقط به عنوان شناسنامه ی کار در نظر گرفته شود، چه خود به عنوان اثری مجزا و در جهت انتقال بهتر مفهوم باشد. افترافکت این فرصت را به هنرمند می دهد تا از تلفیق چندین هنر برای ساخت تیتراژ خود استفاده کند. زین سبب بسیاری از هنرمندان که در حوزه ی ساخت تیتراژ فعالیت می کنند، افتر افکت را بستری مناسب برای کار و پیاده سازی افکار خود میابند. هنرمندان می توانند با استفاده از افتر افکت، از انیمیشن های هوشمندانه و زیبا ، موسیقی های گوش نواز و بسیاری عناصر دیگر جهت ساخت استفاده نمایند.

تیزر و تبلیغات تلوزیونی

امروزه تبلیغات به عنوان عنصر اصلی برای افزایش آگاهی مشتریان نسبت به محصولات، برند ها و شرکت ها در نظر گرفته می شود. تبلیغات صحیح و انتخاب بستر مناسب برای نشر و نمایش آن به مشتریان، می تواند بسیار مفید واقع شود. از میان انواع مختلف تبلیغات مانند رسانه ای، چاپی، محیطی و …، کماکان تبلیغات رسانه ای بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان می گذارد.

حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که تیزر چیست؟ تیزر تکنیکی است که از آن برای ارائه ی آگهی استفاده میشود.  در تبلیغات از حس کنجکاوی مخاطبین بهره میبرند.  به این معنا که در هر تیزر تبلیغاتی تعداد زیادی سوال به مخاطب تزریق می شود و مخاطب به طور نا خودآگاه، به دنبال پاسخ این سوال هاست. جامعه ی هدف، وقتی جواب سوال خود را به دست می آورد به آرامش می رسد و همین مساله، یعنی، طرح تعداد زیادی سوال، گشتن مخاطب به دنبال جواب و در آخر پاسخ دادن یا ندادن به سوال های ایجاد شده برای مخاطب، عاملی است که باعث می شود، محصول و یا برند مورد نظر در ذهن و نا خوداگاه مخاطب هک شود.

مراحل ساخت یک تیزر تبلیغاتی همچون ساخت یک فیلم سینمایی است. یعنی مراحل آن شامل پیش تولید، تولید و پس تولید میشود. از آن جایی ساخت یک تیزر تبلیغاتی بسیار پر هزینه می باشد، باید با بهره گیری از تکنیک های مختلف تیزری ارزان و به صرفه طراحی شود. افترافکت یکی از ابزارهایی است که سازندگان تیزر از آن برای ساخت تبلیغات خود استفاده می کنند و این فرصت را در اختیار سازندگان قرار می دهد تا با صرف کمترین هزینه بیشترین بهره را ببرند. این فرصت بی بدیل، برای سازندگان تبلیغات، بسیار خوشایند است زیرا هم هزینه های تولید و پس تولید را به شدت کاهش می دهد و هم مدت زمان ساخت تیزر را به شکل چشم گیری کم می کند بنابراین هنرمندان حوزه ی دیجیتال و موشن گرافیست ها، در این زمینه اثر به سزایی دارند.

افترافکت نرم افزار بسیار مناسبی جهت ساخت تیزر و تبلیغات تلوزیونی است. پیش از این گفته شد که می توان برای ساخت تیزر و تبلیغات مورد نظر، موشن گرافیک ساخت. افترافکت امکاناتی را درون خود جای داده است که میتوان با استفاده از آن ها، به روش های گوناگون، تیزر تبلیغاتی ساخت. یکی از روش های ساخت، موشن گرافیک بود که پیش از این به طور مفصل پیرامون آن توضیح داده شد.

از دیگر روش های ساخت تیزر و تبلیغات تلوزیونی که توسط افترافکت قابل انجام است، بهره گرفتن از جلوه های ویژه بصری است. جلوتر، مفصل درباره ی جلوه های ویژه بصری توضیح داده خواهد. افترافکت این امکان را به هنرمند می دهد تا تصاویر واقعی خود را با انیمیشن و جلوه های بصری گوناگون تلفیق نماید. این روش هم، یکی از روش های مورد علاقه و محبوب میان هنرمندان است. علت این محبوبیت هم کم شدن هزینه های ساخت است که با بهره گیری از جلوه های ویژه ی بصری امکان پذیر می شود.

ساخت میان برنامه یا وله

میان برنامه ( وله )

همانطور که پیش از این هم توضیح داده شد، یکی از مهمترین و پولساز ترین عرصه های حضور موشن گرافیک، عرصه تبلیغات است. بدون وجود افترافکت ساخت تیزر تبلیغاتی بسیار سخت و پر هزینه خواهد بود و به ابزار و ادوات گوناگونی مانند دوربین و نور و صدا و … نیاز است. افترافکت این امکان بی بدیل را به وجود آورده که می توان با استفاده از آن با کمترین هزینه تیزر ساخت. به همین دلیل امروزه موشن گرافیست عضوی جدا ناشدنی از پدیده تبلیغات است. موشن گرافیست عنصری بسیار مهم در تبلیغات است و پتانسیل بسیار خوبی برای کار در این زمینه وجود دارد.

تیزر تبلیغاتی میتواند برای تلوزیون و صدا و سیما تولید شود و یا برای فضای سایبری و اینترنتی باشد. یکی از بهترین بستر های تبلیغات، شبکه های مختلف تلوزیونی است. قطعا تا به امروز میلیون ها تیزر تبلیغاتی از طریق تلوزیون پخش شده است. زین پس نیز به همین شکل نیاز به تیزر تبلیغاتی وجود دارد. نیاز به تبلیغات روز به روز افزایش خواهد یافت و به همین نسبت نیاز به موشن گرافیست نیز چندین برابر خواهد شد.

ساخت موشن گرافیک و تیزر های تبلیغاتی یکی از مشاغلی است که هنرمند می تواند به راحتی با رایانه شخصی خود در هر محل و هر ساعتی از شبانه روز انجام دهد. به همین دلیل می تواند به عنوان شغل دوم نیز در نظر گرفته شود. این عرصه هیچگاه اشباع نخواهد شد و موشن گرافیست ها از طریق ساخت تیزر های تبلیغاتی درآمد بسیار خوبی کسب می کنند.

Caption

زیرنویس

افترافکت نرم افزار بسیار قدرتمند در زمینه تهیه و تدوین انواع گرافیک است. یکی دیگر از امکاناتی که این نرم افزار به کاربر می دهد، افزودن زیرنویس به پروژه ساخته شده است. با توجه به ابزار هایی که در نرم افزار وجود دارد ایجاد انواع زیر نویس به سهولت درون نرم افزار صورت میپذیرد.

همانطور که تا بدین جا توضیح داده شد، افتر افکت نرم افزاری بسیار قدرتمند و کامل درزمینه ی تهیه و تدوین انواع گرافیک متناسب با برنامه های تلوزیونی است. این نرم افزار امکان کار در ابعاد گوناگون لازم در برنامه های تلوزیونی را دارد.

هنرمندانی که به نرم افزار افترافکت به طور موشکافانه و دقیق مسلط می شوند، میتوانند افراد بسیار موفق و پولسازی برای شبکه های مختلف تلوزیونی باشند و وجود چنین افرادی برای شبکه های تلوزیونی، بسیار لازم و ضروری می باشد.

افتر افکت و فضای مجازی

ساخت پروموشن های تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی

تا بدین جا، با گوشه ای از امکانات موجود در نرم افزار افتر افکت آشنا شدیم. دیدیم که افترافکت چه فرصت های شغلی میتواند برایمان ایجاد کند.

از دیگر زمینه هایی که افتر افکت در آن حرف زیادی برای گفتن دارد، ساخت کلیپ و تبلیغات برای انواع سایت های اینترنتی است. فضای سایبری، یکی از بستر هایی است که شاید خیلی از افراد، به آن بی توجه باشند. بی توجهی به این فضا، یک فرصت شغلی بسیار ارزشمند را از ما سلب خواهد کرد. امروزه فضای سایبری میلیون ها مخاطب دارد و در عین حال چندین هزار نفر در دنیا، در حال تهیه و تدوین محتوا هستند. شاید این سوال پیش آید که چرا این تعداد از افراد در دنیا، مشغول به کار در دنیای اینترنت و فضای سایبری هستند؟ مگر کار در این فضا، دارای درآمدی است؟ بله! فضای سایبری دارای فرصت های شغلی بیشماری است و از طریق آن میتوان درآمد بسیار زیادی کسب کرد. درست است که چندین هزار نفر در فضای سایبری مشغول فعالیت هستند، ولی این فضا به دلیل گستردگی زیاد، تا چندین سال آینده نیاز به نیروی فعال و خبره دارد.

افترافکت به دلیل داشتن زیر ساخت مناسب و داشتن ابزار های کافی، نرم افزار بسیار مناسبی برای تهیه ی انواع کلیپ در دنیای سایبری است. چه کلیپ تبلیغاتی باشد یا دارای محتوای مخصوص به خود. چه در سایت خودتان منتشر شود و چه در کانال هایی مثل Youtube یا آپارات. قابلیت نشر و گسترش در شبکه های اجتماعی مختلف و متعدد مانند Instagram را نیز دارند. شما میتوانید خود ویدیو ی مورد نظرتان را به بهترین و هنرمندانه ترین شکل ممکن بسازید و آن را در صفحه شخصی خود با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

از دیگر قابلیت های افتر افکت در فضای سایبری، میتوان به تولید بنر تبلیغاتی اشاره کرد. بنر تبلیغاتی یکی از گونه های تبلیغات است که در سایت های مختلف اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. ساخت بنر جذاب، موجب ورود کاربر به سایت شما می شود و این یعنی تعداد مخاطبان سایت شما در حال افزایش است. افترافکت این قابلیت را دارد که بتوان با استفاده از آن جذاب ترین بنر های تبلیغاتی را تولید کرد و با استفاده از آن بر تعداد مشترکین سایت مورد نظر افزود.

موشن گرافیک در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

امروزه تمامی کمپانی های عظیم برای تبلیغات به شبکه های اجتماعی روی آوردند که همین امر باعث روشد و افزایش درآمد زایی در این زمینه شده است.

تهیه و تدوین کلیپ های عروسی

شاید یکی از جذابیت های افتر افکت برای کاربران، استفاده از نرم افزار برای ساخت کلیپ های عروسی باشد. بسیاری از آتلیه های ساخت این گونه کلیپ ها از نرم افزار قدرتمندی همچون افتر افکت برای پیاده سازی جلوه های بصری مختلف بر روی تصاویر فیلم برداری شده استفاده می کنند. وجد نرم افزاری همچون افتر افکت این امکان را به کاربران می دهد تا جذابیت تصاویر مراسم عروسی خود را ده چندان کنند و از این طریق تصاویر یکی از خاطره ساز ترین جشن های زندگی خود را زیبا تر کنند.

طور ویژه کلیپ های عروسی بدل گشته است. همانطور که نرم افزار مانند فتوشاپ به عضوی جداناشدنی برای تدوین عکس بدل گشته است. همین موضوع باعث میشود تا بازار کار افتر افکت در این حوزه بسیار وسیع باشد.

مسلما افراد علاقه مندند تا ویدیویی که از رویایی ترین شب زندگیشان تهیه میکنند دارای جذابیت بالای باشد. بنابراین به سراغ آتلیه های حرفه ای در این زمینه خواهند رفت. قطعا این اتلیه ها علاوه بر تصویر برداری مناسب از مراسم، با افزودن جلوه های ویژه بصری مناسب، تصحیح رنگ، اضافه کردن موسیقی و… کلیپی بسیار جذاب و تاثیر گذار برای عروس و داماد خواهند ساخت. افتر افکت نرم افزاری است که تمام این امکانات را درون خود جای داده است و کاربران می توانند با بهره گیری از آن به تمام خواسته های خود برسند.

قطعا شما هم به عنوان هنرمند و کاربر افتر افکت روزی ازدواج خواهید کرد. قطعا با داشتن دانش کافی پیرامون نرم افزار خود اقدام به تهیه ی ویدیو ی بهترین شب زنگیتان خواهید کرد. افترافکت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید خود، مطابق میل خویش، به بهترین و هنرمندانه ترین نحو، ویدیو بسازید. قطعا با افترافکت شما خواهید توانست تا کلیپ رویایی ترین شب در دوران زندگیتان را بسازید.

نماهنگ ( Music Video )

قطعا مستحضرید که بسیاری از هنرمندان که در زمینه ی موسیقی فعالیت می کنند، اقدام به ساخت نماهنگ، بر پایه ی اثر موسیقایی خود می کنند. میتوان از موزیک ویدیو به عنوان یکی از جذابیت های حوزه ی موسیقی اشاره کرد.

نماهنگ، فیلمی کوتاه است که بر پایه ی موسیقی ساخته میشود. در بسیاری از نماهنگ ها خواننده، همراه با ترانه، همخوانی میکند؛ اما لب خوانی خواننده ، امری ضروری برای تمام نماهنگ ها نیست. بسیاری از نماهنگ ها توسط کارگردانانی مطرح، ساخته شده اند که از این امر تبعیت نمی کنند و موازی با موسیقی، داستانی را روایت می کنند. تلفیق این دو، یعنی تلفیق موسیقی و تصویر، تاثیر به سزایی بر روی مخاطب خواهد گذاشت و باعث جذابیت بیشتری خواهد شد.

کارگردانانی که در حوزه ی ساخت نماهنگ فعالیت می کنند از افتر افکت بهره می گیرند. افتر افکت این امکان را به آنان میدهد تا هم از هزینه های گزاف تولید پرهیز کنند و هم به جلوه های بصری مورد نظر خود دست پیدا کنند. به طور کلی افترافکت امکانات بسیار خوبی در زمینه ی تولید جلوه های ویژه بصری دارد و در هر زمینه ای که به جلوه های ویژه بصری نیاز است (از تهیه و تدوین نماهنگ تا سینما ) میتواند مفید واقع شود.

جلوتر به طور مفصل و ویژه پیرامون سینما و کار افترافکت در سینما صحبت خواهیم کرد.

Infographic

اینفوگرافیک

همه ی ما این واقعیت را پذیرفته ایم که ذهن آدمی، تصویر را بسیار سریعتر از نوشته تحلیل می کند. به تعبیری دیگر ارزش تصویر هزاران بار بیشتر از کلمه است. حقیقت این است که مغز ما روزانه اطلاعات بیشماری را از طریق گیرنده بصری دریافت می کند، به بیانی دیگر مغز علاقه ی بسیاری به دریافت اطلاعات از طریق قوه ی بینایی دارد. بر همین اساس، اگر شما به عنوان یک هنرمند به دنبال اثر گذاری بر روی ذهن مخاطب هستید، این اثرگذاری از طریق تصویر بسیار راحتتر صورت خواهد پذیرفت و مدت زمان ماندگاری آن در ذهن مخاطب نیز بیشتر خواهد بود. اینفوگراف، نمایشگر اطلاعاتی است که برای تحلیل راحتتر مغز و اثر گذاری بیشتر بر ذهن مخاطب به عناصر تصویری تبدیل شده است. به بیانی ساده تر، با تبدیل اطلاعات به عکس، نمودار، نقشه، دیاگرام و … و در عین حال حرکت دادن به آن ها به صورت معنا دارد، می توان مفهوم را به شکلی ساده و قابل فهم به مخاطب انتقال داد.
1.

اینفوگرافیک فیزیکی

به این معنا که اطلاعات در قالب فیزیکی و به شکل حجم ( ماکت ) به مخاطب انتقال داده میشود.

2.

اینفوگرافیک تعاملی

در حوزه ی وب کاربرد دارد. در واقع کاربر با کلیک بر روی گزینه ی مورد نظر اطلاعات دلخواه را می یابد.

3.

اینفوگرافیک ایستا

تمام اطلاعات در قالب عکسی ایستا به مخاطب انتقال داده میشود.

3.

اینفوگرافیک پویا

اطلاعات درقالب عناصر گرافیکی و به شکل خطی و پویا از نظر مخاطب میگذرد. ( انیمیشن )

یکی از کاربرد های افترافکت ساخت اینفوگرافیک پویا است. افتر افکت این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند مفهوم مورد نظر را به راحتی تبدیل به گرافیکی ساده کند، آن ها را متحرک کند و به مخاطب انتقال دهد.
به عنوان مثال ممکن است شما در دانشگاه، قصد شرح مطلبی پیچیده را به چندین نفر داشته باشید. افترافکت می تواند در ارائه ی بهتر مطلب از جانب شما بسیار مفید واقع شود. شما میتوانید اطلاعات پیچیده را که قرار است به مخاطب انتقال دهید به گرافیک هایی ساده تبدیل کنید. در حقیقت با ساخت اینفوگرافیک ارائه ای بسیار جذب و قابل فهم خواهید داشت. همچنین ساخت اینفوگرافیک باعث میشود تا شما بسیار راحتتر و سریعتر مطلب مورد نظر را به مخاطب انتقال دهید. اینگونه شرایط بسیار پدید می آید. ممکن است شما بخواهید محصول تولید شده توسط خود را به مشتری معرفی کنید. چه بهتر که از اینفوگرافیک بهره گیرید. بهره از اینفوگرافیک میتواند در روند فروش، کمک به سزایی به شما نماید.
همانطور که متوجه شدید، به کمک اینفوگرافیک، پیام به سادگی به مخاطب انتقال پیدا می کند. زین سبب اینفوگرافیک تبدیل به عنصری بسیار محبوب در حوزه های گوناگون مانند بازاریابی و فروش، معماری و… شده است. با یادگیری افترافکت، ساخت اینفوگرافیک یکی از ساده ترین اعمالی خواهد بود که قادر به انجام آن می شوید.

افترافکت و سینما

تا بدین جا پیرامون کاربرد های افترافکت و مشاغلی که از افترافکت استفاده می شود بحث کردیم. گفتیم که افترافکت، یکی از عناصر مهم در تبلیغات به شمار میرود و میتواند سودآوری بسیاری برای کسانی از آن استفاده می کنند داشته باشد. حال قصد داریم پیرامون یکی از مهمترین کاربرد های افتر افکت صحبت کنیم.

همانطور که تا الان متوجه شدید، جلوه های ویژه ی بصری، عنصری غیر قابل تفکیک از افترافکت است. سینما هم بستری است که به شدت نیاز به جلوه های ویژه بصری دارد. به همین علت سینماگران از افتر افکت بهره های زیادی میبرند. آن ها علاوه بر ساخت جلوه های ویژه از افتر افکت برای تولید تیتراژ ها ( که قبلا در قسمت تیتراژ برنامه های تلوزیونی صحبت کردیم ) اضافه کردن زیر نویس و بسیاری اعمال دیگر از افتر افکت استفاده می کنند.

شاید برایتان جالب باشد که تولد جلوه های ویژه ی سینمایی بسیار زودتر از تولد تدوین در سینما صورت گرفت. ماری ژرژ ژان ملی‌یس یا ژرژ ملیس از کارگردانان قرن هجدهم و نوزدهم تاریخ سینماست. اگر نگاهی به فیلم های این کارگردان بیندازید متحیر خواهید شد. قبل از توضیخ بیشتر پیرامون این فرد خالی از لطف نخواهد بود که یکی از ساخته های ملیس را با هم ببینیم.

همانگونه که دیدید در قرن نوزدهم که هیچ نوع کامپیوتری وجود نداشته است، ملیس با بریدن و کنار هم قرار دادن نگاتیو ها و روی هم قرار دادن آن ها جادو کرده است. شاید بتوان گفت خالق جلوه های ویژه ی سینمایی ملیس است. او بدون استفاده از تجهیزات کامپیوتری کاری کرد که انجام آن امروزه با استفاده از این تجهیزات بدون زحمت نخواهد بود.

در آن زمان که سینما هنوز به بلوغ امروزی نرسیده بود و عناصری مانند تدوین موازی به فیلم ها وارد نشده بود، ملیس گاهی با استفاده از کلک های بسیار ساده و گاهی با بهره گیری از تکنیک های پیچیده، اتفاقی غیر واقعی را در فیلم رقم میزد. فیلمی که دیدیم، مثالی بسیار مناسب برای این مساله است. ملیس در آن زمان توانسته کاری کند تا مخاطبان باور کنند که او بدون سر هم میتواند راه برود!

وجود چنین عواملی در سینما است که آن را جذاب می کند. اگر قرار باشد مخاطب در فیلم قهرمان نبیند و یک زندگی همچون زندگی خود ببیند چه فایده ایدارد؟ افراد دیگر چرا باید به سینما بروند. اگر اتفاقات خارق العاده و عجیب نبینند، اگر موجودات عجیب الخلقه نبینند و هزاران المان دیگر که در واقعیت وجود ندارد، چه دلیلی برای رفتن به سینما وجود خواهد داشت. جلوه های ویژه سینمایی و پیشرفت در این زمینه تا به امروز، سینما را بسیار جذاب و تاثیر گذار کرده است. امروزه هیچ هنری همچون سینما نمیتواند بر روی مخاطب خویش تاثیر بگذارد. سینما تلفیق تمام هنر ها با یکدیگر است. تمام احساسات آدمی را درگیر می کند. دارای تصویری پویا است. دارای موسیقی است. تمام این عوامل دست به دست یکدیگر داده اند تا سینما یکی از جذاب ترین رسانه ها در جهان باشد.

جلوه های ویژه یکی از عواملی است که تقریبا از اوایل تولد سینما دراختیار سینماگران بوده است و به جذابیت سینما افزوده است. جلوه های ویژه ی بصری به خوبی به کارگردانان کمک میکند تا داستان بگویند.

جلوه های ویژه بصری به ادغام تصاویر زنده  و تصاویر خیالی و ساختگی گفته می شود. تصاویری خیالی که در واقعیت وجود ندارند و یا اگر هم وجود دارند تصویر برداری از آن ها بسیار سخت، پیچیده و گران خواهد بود. به کمک نرم افزار هایی مانند تری دی استودیو مکس وافترافکت، میتوان هر نوع شخصیتی را که دلخواهتان است خلق کرد. همچنین امکان ایجاد هر فضا مطابق سلیقه وجود خواهد داشت. در یک جمله، امروزه به کمک دانش خلق جلوه های ویژه بصری میتوان دنیا های گوناگون خلق کرد.

در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی به کمک سینماگران شتافته و آن ها را در خلق دنیاهایشان یاری می دهد. امروزه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که به کارگردانان این امکان را می دهد تا هرچه میخواهند بسازند. آن ها میتوانند تصاویری خلق کنند که خلق آن در گذشته به همچون خیالی واهی مینموده است.

افتر افکت یکی از نرم افزار هایی است که بسیاری از متخصصان جلوه های ویژه بصری، جهت کامپوزیت و یا خلق تصاویر و افکت های گوناگون از آن بهره می گیرند. این نرم افزار دارای ابزار های گوناگونی است که با استفاده ی هوشمندانه از آن ها می توان کار های خارق العاده ای انجام داد.

در این جا با چند مفهوم و امکان موجود در افترافکت آشنا می شویم که در سینما ( چه فیلم های رئال و چه انیمیشن ) کاربرد بسیاری دارند.

Chroma Key

کروماکی

یکی از مشکلات موجود در سینما پیدا کردن محل فیلمبرداری ( لوکیشن ) مناسب است. همیشه در سینما پیدا کردن یک لوکیشن مناسب با فیلم نامه یکی از معضلاتی است که فیلم سازان با آن مواجه هستند.

اگر بخواهیم توضیح ساده ای پیرامون کروماکی بدهیم، باید بگوییم که با استفاده از این تکنیک میتوان تصویر زمینه را حذف کرد. یک برنامه ی تلویزیونی را تصور کنید که مجری در حال صحبت است و مرتبط با صحبت هایش، تصاویری در پس زمینه مشاهده میشود. این تصاویر به کمک کروماکی اضافه شده اند. به این صورت که در واقعیت، پس زمینه ی مجری، پرده ای سبز رنگ یا آبی رنگ است و طی فرایندی (که در گذشته به صورت شیمیایی و بر روی نگاتیو انجام می شد اما اکنون به وسیله افتر افکت به خوبی انجام می شود)، حذف می شود و تصویر دیگری جایگزین پس زمینه خواهد شد. هر تصویری که مورد میل شما باشد میتواند در پس زمینه قرار گیرد.

اولین بار در سال 1918 تکنیک حذف تصویر زمینه به سینما وارد شد.  والت دیزنی هم برای ترکیب فیلم با انیمیشن، از این تکنیک بهره جست. دیزنی اولین بار در سال 1920 در سری قسمت های کمدی آلیس از کروماکی استفاده کرد.

پس از پیدایش فیلم های رنگی، پترو ولاهوس، به تکنیکی علمی برای کروماکی دست یافت. او از نگاتیو های پوشیده شده با بلور های حساس به طیف های رنگی خاص و فرکانس های تعیین شده ی نور استفاده می کرد. این تکنیک یکی از موفق ترین و پرکاربردترین تکنیک های کروماکی در آن زمان بود و فیلم های بزرگی مانند “پیرمرد و دریا” و “دزد بغداد” با استفاده از این تکنیک ساخته شدند.

Rotoscoping

روتوسکوپی

یکی از امکاناتی که افتر افکت در اختیار کاربر قرار می دهد، امکان روتوسکوپی است. جا دارد در این جا بدانیم که روتوسکوپی چیست؟ آیا آن تعریفی که از آن با عنوان روتوسکوپی یاد میشود، همان تعریفی است که از ابتدا داشته است؟ یا امروزه کاربرد روتوسکوپی تغییر کرده است؟

یکی از روش های ساخت انیمیشن این است که می توان فیلم را به نقاشی تبدیل کرد. در واقع می توان فیلم را بر روی پرده ای مات انداخت و از روی آن کپی برداری کرد. جالب است بدانید، با این که روتوسکوپی بار ها در خلق جلوه های ویژه مورد استفاده قرار گرفت، اما بسیاری با آن مخالفت داشتند. روتوسکوپی شیوه ای بود که برای تولید انیمیشن و جلوه های ویژه، در وقت صرفه جویی بسیاری می کرد. به طبع شیوه ای که در گذشته برای روتوسکوپی استفاده می شد با شیوه ای که امروزه از آن استفاده می شود، به دلیل وجود تجهیزات کامپیوتری و دیجیتال شدن فیلم ها، متفاوت است.

روتوسکوپی اولین بار توسط مکس فلیشر (Max Fleischer) ابداع شد. او اولین بار در سال 1918 در فیلم Out of Inkwell از این تکنیک استفاده نمود.او در این فیلم حرکات زنده ی برادرش را به شخصیت اصلی فیلم، “کوی دلقک” انتقال داد. پس از او دیزنی از این روش در بسیاری از انیمیشن هایش بهره گرفت. انیمیشن هایی مانند “سفید برفی و هفت کوتوله”و “سیندرلا” استفاده کرده است.

تاریخچه تولید After Effects

در سال 1982 John Warnock  کمپانی Adobe را تاسیس کرد. در ابتدای راه و برای شروع به کار از گاراژ خانه ی شخصی خود استفاده می کرد. از پشت خانه ی شخصی John نهری با نام Adobe عبور می کرد که او نام کمپانی خود را از این نهر گرفته است. لوگوی Adobe توسط Marva Warnock همسر John طراحی شد.

در همین سال Steve Jobs مبلغ پنج میلیون دلار را برای خرید این شرکت پیشنهاد داد که در ابتدا با مخالفت John و Charles Geschke، دوست و شریک کاری John رو به رو شد. اما سرمایه گذاران Adobe ازاین دو درخواست کردند که برای پیشرفت سریعتر و بهتر شرکت با Steve همکاری کنند. بنابراین 19 درصد از ارزش کل شرکت به Steve واگذار شد. با این حرکت هوشمندانه آن ها توانستد اولین شرکت در منطقه Silicon Valley باشند که توانستند در اولین سال فعالیت خود به سوددهی و تولید ارزش افزوده دست یابند.

Warnock و Geschke گزینه های تجاری بسیاری را برای پیشبرد و توسعه ی فعالیت خود در نظر گرفتند. یکی از این فعالیت هایی که این دو در ابتدای امر انجام دادند، طراحی نرم افزاری جهت سهولت در چاپ است. PostScript که توسط شرکت Adobe طراحی شد، اولین استاندارد بین المللی برای چاپ کامپیوتری است.  در ادامه این شرکت به فرمتی دیجیتالی دست پیدا کرد که از با عنوان Type 1 از آن یاد میشد. با ورود شرکت Apple این فرمت پیشرفت کرد و به تکامل رسید. این فرمت دیجیتالی بر پایه ی پیکسل عمل میکند. Pdf (Print Digital Format) فرمتی بسیار کاربردی در جهت ذخیره سازی نوشته ها و تصاویر است و روند چاپ را بسیار ساده تر می کند .

دو نسخه ی اولیه ی نرم افزار After Effect  را شرکت COSA ( Company Of Science and Art) که یک شرکت نرم افزاری کوچک بود، در ژانویه 1993، طراحی و به بازار عرضه کرد. پس از آن این نرم افزار به شرکت Aldus واگذارگردید. این شرکت After Effects را گسترش داد و دو نسخه ی بعدی آن را در سال 1994 به بازارعرضه کرد. پس از آن در سال 1994  Adobe، Aldus را خرید. بنابراین After Effects به محصولات شرکت Adobe افزوده شد. نسخه سوم After Effect توسط Adobe در سال 1995  در اختیار کاربران و علاقه مندان قرار گرفت.

چرا باید افترافکت را بیاموزیم

تا بدین جا به طور مفصل پیرامون کاربرد ها و قابلیت های افتر افکت بحث کردیم. گفتیم که با یادگیری افتر افکت، فرصت های شغلی بسیاری در اختیارمان قرار میگیرد که میتوانیم از طریق آن ها کسب درآمد کنیم. افترافکت نرم افزاری است که تمام شبکه های تلوزیونی، شرکت های تبلیغاتی گوناگون، وب سایت های مختلف اینترنتی، آتلیه های عکاسی و فیلم برداری و… به آن نیاز دارند و از وجود فردی خیره خبره و مسلط به نرم افزار به شدت استقبال می کنند. این نرم افزار همچنین در ساخت و تولید جلوه های ویژه، چه در سینما، و چه در کلیپ های ویدیویی گوناگون، مانند نماهنگ ها بسیار توانا است.
تنها کافیست با کمی حوصله و صرف زمان مناسب و همچنین تمرین و پشتکار کار، دانش خود را در حوزه دیجیتال بالا برده تا به مقصود مورد نظر دست یابید.

برگزاری دوره جامع آموزش افترافکت در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران

به دلیل اهمیت نرم افزار افترافکت، ما در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران بر آن شدیم تا دوره هایی تخصصی پیرامون این نرم افزار، متناسب با پتانسیل های شغلی موجود برگزار کنیم. ما با بیشتر از بیست سال سابقه آموزشی در حوزه ی نرم افزار های سه بعدی و گرافیکی، احساس وظیفه کردیم تا شما هموطن گرامی را با این نرم افزار جذاب و همچنین قدرتمند آشنا کنیم، تا خلا موجود در بازار کسب و کار، در این زمینه از بین برود و شاهد پیشرفت روز افزون کشورمان باشیم.

دوره ی آموزش جامع افترافکت در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران چه تفاوتی با دیگر دوره ها دارد؟

ما در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران، در تلاشیم تا افرادی متخصص و خبره وارد بازار کار کنیم. در همین جهت سعی داریم تا دوره هایی که برگزار می کنیم کاربردی و متناسب با بازار کسب و پیشه باشد. به همین علت در تمام دوره های خود، علاوه بر آموزش نرم افزار به صورت جامع و کامل، با برگزاری ورکشاپ ها و بهره گیری عملی از نرم افزار، تلاش در یادگیری هر چه عمیقتر شما هموطن گرامی داریم.
این دوره در 30 جلسه ی سه ساعته برگزار خواهد شد. در بیست جلسه ی ابتدایی، ابزار ها و قابلیت های نرم افزار به شکلی دقیق و موشکافانه بر اساس دفترچه راهنمای خود نرم افزار، به شما آموزش داده خواهد شد. 10 جلسه ی باقی مانده به شکل ورکشاپ خواهد بود. به اینصورت که در هر جلسه، یک پروژه در زمینه های گوناگون برای شما اجرا خواهد شد. شما تنها کافیست گام به گام به کلاس پیش بروید. تمارین مربوطه را انجام دهید و از همه مهمترحوصله کنید و از یادگیری نرم افزار نا امید نشوید. پس از پایان دوره شما نرم افزار را به شکلی عمیق و کاربردی یاد خواهید گرفت و میتوانید کسب و کار خود را آغاز کنید و یا در جایی که علاقه مندید استخدام شوید.
لازم به ذکر است که از روند آموزشی سر کلاس ریکورد تهیه خواهد شد و شما میتوانید در منزل با مشاهده ی چند باره ی کلاس و انجام تمارین، به بهترین نحو مطلب مورد نظر را بیاموزید.
همچنین امکان شرکت در دوره به شکل غیر حضوری نیز برای شما دوست و هموطن گرامی وجود خواهد داشت.

مخاطبین دوره

دوره جامع موشن گرافیک دارای پیش نیازهایی می باشد که قبل از ثبت نام می بایست به آنها توجه کنید تا در ادامه آموزش به مشکل نخورید.

این دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟

 • این دوره مناسب تمام کسانی است که به فکر راه اندازی کسب و پیشه ای جدید پولساز هستند.
 • مناسب افرادی است که میخواهند شغلی داشته باشند ولی امکان خروج از منزل را به راحتی ندارند.
 • کسانی که میخواهند از طریق گرافیک به درآمد برسند.

این دوره برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

 • کسانی که از درآمد کنونی خود رضایت کامل دارند
 • کسانی که پشتکار لازم را برای یادگیری ندارند
 • کسانی که هنوز علاقه مندند تا با روش های منسوخ شده به درآمد برسند
 • کسانی که عزم لازم برای راه اندازی کسب و کار جدید و یا انتخابی شغلی جدید را ندارند

سوالات متداول

این دوره به صورت حضوری در تهران در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران برگزار میشود و پکیج کامل فیلم آموزشی و تکالیف و پشتیبانی به صورت غیرحضوری برای سراسر ایران (و دنیا) ارسال میگردد.
میتوانید به صورت غیرحضوری در این دوره شرکت نمائید و پکیج کامل فیلم آموزشی و تکالیف هر جلسه را فردای کلاس حضوری در ایمیل یا پنل کاربری خود دریافت نمایید و دانلود کنید و آموزش را ادامه دهید. فراموش نکنید که پشتیبانی و سایر مزیت‌ها بهره‌مند شوید.
شرکت کنندگان دوره حضوری، علاوه بر دانلود جلسات آموزشی میتوانند در کلاس حضوری شرکت نمایند و با استاد و سایر دانشجویان در تعامل باشند. شرکت کنندگان غیرحضوری نیز میتوانند فیلم آموزشی کلیه جلسات و پکیج تکالیف را دانلود نمایند. از لحاظ مزایای پشتیبانی و … هیچ تفاوتی با شرکت کنندگان حضوری ندارند.
بله ، شما به صورت کامل توان اجرای هر پروژه را خواهید داشت. پروژه های موجود در این دوره به شکلی کاربردی بوده و امکان اجرای هر پروژه را به شما خواهد داد.
مبلغ شرکت در این دوره کمتر از هزینه ای است که شما برای اجرای یک پروژه باید پرداخت نمایید با این تفاوت که با این آموزش میتوانید هرچقدر پروژه که خواستید اجرا نمایید. در ضمن مبلغی که شما بابت این آموزش پرداخت می‌نمایید کم ریسک ترین سرمایه گذاری است که انجام می‌دهید، یعنی سرمایه گذاری روی خودتان است.
بله. تمامی شرکت کنندگان دوره جامع آموزش افتر افکت (چه به صورت حضوری چه غیر حضوری) فایلها و ویدئوهای دوره های قبلی و آینده را به صورت رایگان دریافت میکنند.
خیر. در هر دوره پروژه های جدیدی تهیه و تدوین خواهد شد تا شما هنرجوی گرامی علاوه بر ده پروژه ای که در دوره ی خود می آموزید، به تعداد زیادی پروژه دیگر جهت تمرین و افزایش دانش و تکنیک فردی دسترسی داشته باشید.
خیر مباحث از پایه و به صورت گام به گام، بر طبق دفترچه راهنمای نرم افزار آموزش داده خواهد شد. در حقیقت این دوره شما را از سطح مبتدی به حرفه ای خواهد رساند.
در پلتفرم آموزشی می توانید سوالات فنی و تخصصی خود را بپرسید و پشتیبان و مدرس به سوالات شما پاسخ خواهند داد.
به صورت میانگین تا 48 ساعت بعد از هر جلسه تمام ویدیو های مورد نیاز + فایل های پروژه ها بروی پلتفرم آموزشی قرار خواهد گرفت.
توصیه می شود برای دقت در مطالب گفته شده در کلاس از آوردن لپ تاپ خودداری کرده و تمام حواس خود را برای یادگیری عمیق مفاهیم جمع کنید. بعد از هر جلسه فایل های تمرین کلاس + ویدیوی صفحه لپ تاپ مدرس از طریق پنل کاربری در دسترس خواهد بود.
پس از اتمام هر جلسه، ویدیو های آموزشی از روند کلاس و همچنین فایل های تمرین در اختیار شما هنر جوی گرامی قرار خواهد گرفت تا بتوانید در منزل با صرف زمان به راحتی تمرین کنید و مطالب را به شکل عمیق بیاموزید.
در شرایط فعلی کشور مهارت گرافیکی در کنار دانش نرم افزاری به شما کمک می کند اول از همه شغل مناسبی در حوزه طراحی جلوه های ویژه و موشن گرافیک پیدا کنید، همچنین به شما امکان دور کاری می دهد تا بتوانید در منزل و با کامپیوتر شخصی خودتان درآمد کسب کنید.
قطعا باید هدف خود را مشخص کنید و با تلاش و پشتکار و انگیزه به سمت آن حرکت کنید، انگیزه داشتن و تلاش می تواند هر کاری را میسر کند.اگر هدف شما ورود به دنیای موشن گرافیک و جلوه های ویژه است این دوره قطعا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پشتیبانی ۴ بعدی

تمام دانشجویان حضوری و غیرحضوری پس از ثبت نام به سامانه پشتیبانی دوره دسترسی دارند و با توجه به وبسایتی که در طول دوره کار میکنند میتوانند از پشتیبانی راهنمایی بگیرند.
پشتیبانی به ۴ روش:
 • امکان ثبت تیکت در سامانه پشتیبانی
 • ارتباط از طریق تلگرام با پشتیبان ویژه دوره
 • پشتیبانی از طریق تلفن و داخلی مخصوص پشتیبان
 • ملاقات حضوری با هماهنگی قبلی در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران با پشتیبان دوره (جلسات نیم ساعته و یک ساعته)

پشتیبانی و پاسخگویی ویژه در طول دوره

دانشجویان، در طول برگزاری و پس از اتمام دوره از پشتیبانی کامل برخوردار هستند. پشتیبانی ویژه و پاسخگویی به سوالات تا ۳ ماه پس از اتمام جلسات حضوری دوره نیز برقرار خواهد بود. همچنین در صورتی که این دوره زمینه ساز استخدام دانشجو تا پایان سال ۱۳۹۹ گردد، ما یک ماه اول استخدام وی نیز پشتیبانی خود را برای این عزیزان خواهیم داشت تا در ابتدای شروع به کار پشتشان به ما گرم باشد و استرسی از این بابت نداشته باشند!

ثبت‌نام

 • شروع دوره: 10 اردیبهشت ماه
 • زمان دوره: 90 ساعت
 • نحوه پرداخت: نقدی و اقساطی
 • مدرس: علی پالیزبان
 • مکان آموزش: مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران
 • آدرس: تهران، بزرگراه شهيد ستاري شمالي ، قبل از بلوار لاله ، خيابان بنفشه هفتم ، پلاک يک ، واحد چهار
 • تلفن: ۴۴۶۱۸۵۰۱-۰۲۱
دوره حضوری
محدود
1.2 میلیون تومان
ساعت برگزاری : ۱۷-۲۰
روزهای برگزاری : یکشنبه / سه شنبه
شهریه : 1.2 میلیون تومان
امکان تجدید دوره : نامحدود
دسترسی به دوره های بعدی و قبلی
دوره غیر حضوری
محدود
1.2 میلیون تومان
ساعت برگزاری : ۱۷-۲۰
روزهای برگزاری : یکشنبه / سه شنبه
شهریه : 1.2 میلیون تومان
امکان تجدید دوره : نامحدود
دسترسی به دوره های بعدی و قبلی