مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
سطح مقاله : متوسط

معرفی World Space Modifiers

تغییر دهنده‌های World-Space بیشترین اثر گذاری در بین ویرایشگرها را دارا هستند، از این رو نتیجه می‌گیریم که آموزش World  Space Modifiers در تری دی مکس بیشترین آزادی عمل را در اختیار کاربر برای ایجاد صحنه های ماورایی قراردهد.

همچنین مطالعه‌ی این مقاله سطح مهارت های شما را تا اجرای کوزه تزئینی بالا خواهد برد.

واژه نامه ی World Space Modifiers

 • (WSM) مخفف عبارت World Space Modifiers  که در نام این دسته از مادیفایرها به کار می‌رود.

شناخت انواع World Space Modifiers

مخففی از عبارت World Space Modifiers به شکل (WSM) در انتهای نام مادیفایر های موجود در این نرم افزار طراحی سه بعدی مشخص کننده ی World Space بودن تغییر دهنده ی مورد نظر می‌باشد، همچنین شما می‌توانید انواع مادیفار ها را در لیست زیر مشاهده نمایید.

 • Camera Map
 • Displace Mesh
 • Hair And Fur
 • Map Scaler
 • Patch Deform
 • Path Deform
 • Point Cache
 • Subdivide
 • Surface Mapper
 • Surf Deform

ما در مرکز ملی کامپیوتر گرافیک ایران برگزارکننده تخصصی ترین دوره ی آموزش تری دی مکس هستیم که شما یکی از ورکشاپ های صد ها کلاس برگزار شده در آموزشگاه را در تصویر زیر مشاهده می فرمایید. در این پروژه 11 ساعته یک فضای معماری داخلی اتاق خواب مدرن، از صفر تا صد در قالب 31 درس آموزش داده شده است که از مادیفایر Modify Panel به دفعات داخل پروژه برای مدلسازی استفاده گردیده از شما دعوت می کنیم برای دیدن این آموزش ها در صورتی که با ثبت نام در آموزشگاه هنرجوی حضوری و یا غیر حضوری (آنلاین) ما هستین دیدن نمایید.

اگر هنرجوی ما نیستید و تمایل دارید تری دی مکس را به طور حرفه ای بیاموزید، برای کسب اطلاعات در رابطه با دوره آموزشی تری دی مکس به صفحه دوره آموزشی تری دی مکس در معماری مراجعه نمایید.

شناخت World Space Modifiers

تغییر دهنده هایی که با نام World Space Modifiers شناخته می‌شوند تاثیرات خود را بر اساس World Space هر شیء و یا دسته ی  انتخابی و به صورت پارامتریک ایجاد می‌کنند.

World Space Modifiers هم مانند Standard Modifiers به اشیاء اختصاص می‌یابند و نحوه ی دسترسی به آن ها نیز از داخل Modify List است.

این نوع از مادیفایرها در بالاترین جایگاه Stack قرار می‌گیرند و امکان Collapse کردن آن ها را نخواهیم داشت.

تفاوت World Space Modifiers با Space Warp ها

این دو ابزار ویرایشی علیرغم شباهت های بسیاری که در عملکرد با یکدیگر دارند، یک تفاوت نیز در بین آن ها دیده می‌شود، این تفاوت در اثرگذاری مادیفایر ها و Space Warp ها بر روی اشیاء مشخص می‌گردد، به طوری که یک تغییر دهنده تنها بر آبجکت و یا محدوده ای که به آن اختصاص دارد اثر خواهد گذاشت، اما Space Warp ها بر روی اشیاء ای که در معرض Space Warp Gizmo قرار بگیرند تاثیر می‌گذارند.

ویدیو زیر تمام مطالب بالا را در قالب مثال برای شما عزیزان روشن خواهد کرد.

این ویدئو رایگان می باشد و بدون پرداخت هزینه با ساخت یک عضویت در سایت برای شما فعال خواهد شد!!

برای عضویت و دسترسی به این ویدئو و سایر فیلم های آموزشی رایگان، کافیست که در وب سایت ما ثبت نام نمایید.

اگه سوالی راجب آموزش World  Space Modifiers در تری دی مکس باقی مونده حتما با ما توی کامنت در میون بزارید کارشناسان ما به زودی پاسخگو خواهند بود.

منابع مقاله:

این مقاله برداشتی از آموزش شرکت Autodesk، سازنده نرم افزار می‌باشد.
توجه نمایید شرکت سازنده به دلیل تحریم های ظالمانه، دسترسی کاربران ایرانی را به سایت خود محدود نموده است، برای مشاهده پیوند بالا نیاز به عبور از این محدودیت دارید.

آزمون درک مطلب آموزش World Space Modifiers در تری دی مکس

فقط چهار عدد سوال تا پایان یادگیری مباحث این مطلب باقیست.

اگر تمایل دارید آموزش ساخت کوزه تزئینی با استفاده ازWorld Space Modifiers را مشاهده نمایید روی ویدئو زیر کلیک نمایید.

پاسخی بگذارید